Registracija edicije: Elektronski časopis TATRENUTEK je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Glavni urednik Dejan Steinbuch.

Dnevni pregled novic

30292827262524

Šport

Barcelono bo vodil Ernesto Valverde

Nogometaši Barcelone so dva dni po koncu sezone 2016/17, ki so jo končali z osvojenim španskim pokalom, dobili novega trenerja.

Nadal in Đoković brez težav čez prvi oviri

Na odprtem teniškem prvenstvu Francije sta se drugi in četrti nosilec Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal brez težav uvrstila v drugi krog.

Za Olimpijo in Domžale v finalu pokala šteje le zmaga

Koper bo v sredo ob 20.30 na Bonifiki gostil pokalno finale v nogometu, na katerem se bosta za lovoriko pomerila Olimpija in Domžale.

Bregar in Vujović optimista pred junijskimi tekmami

Prva polovica prihodnjega meseca bo izjemnega pomena za slovenski reprezentančni rokomet. Pred moško reprezentanco sta odločilni tekmi s Švico in Portugalsko.

Kerberjeva ostaja številka 1, Slovenke nazadovale

Nemka Angelique Kerber je neslavno končala nastope na odprtem prvenstvu Francije v Parizu in izpadla v prvem krogu, v tolažbo pa ji je, da je navkljub temu ostala številka 1 na teniški lestvici WTA.

Murray vodi, Kavčič izgubil eno mesto

Britanec Andy Murray je zadržal vodstvo na vrhu teniške lestvice ATP, njegova prva zasledovalca ostajata Srb Novak Đoković in Švicar Stan Wawrinka.

Slovenski odbojkarji prek novega mejnika - uvrstitve na SP

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je postavila nov mejnik.

Dumoulin v nizozemsko zgodovino, Polanc obdržal stik z najboljšimi

Nizozemski kolesar Tom Dumoulin je veliki junak 100. kolesarske dirke po Italiji, na poti do rožnate majice v Milanu pa je odbil vse združene napade tekmecev, pa tudi prebavne težave mu niso prišle do živega.

Vettel taktični prestižni zmagovalec, Wehrlein pa srečnež dneva v Monaku

Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je zmagovalec klasične preizkušnje formule 1 v monaški kneževini.

Naglu prva vožnja v Franciji, Gajser brez nastopa

Nemec Maximilian Nagl je dobil prvo vožnjo dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v francoskem Erneeju.

Roland Garros že brez prve igralke sveta Kerberjeve

Ruska teniška igralka Jekaterina Makarova je v prvem krogu odprtega prvenstva Francije v Parizu pripravila presenečenje in izločila prvo igralko sveta ter prvo nosilko Roland Garrosa Nemko Angelique Kerber.

O zmagovalcu Gira bodo odločale sekunde v kronometru

S posamično vožnjo na čas se bo v Milanu končala izredno zanimiva kolesarska dirka po Italiji.