Registracija edicije: Elektronski časopis TATRENUTEK je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Glavni urednik Dejan Steinbuch.

Dnevni pregled novic

21201918171615

Šport

Po poletnem premoru Gajser in druščina spet na delu

Po poletnem premoru se bodo konec tedna najboljši motokrosisti spet pomerili na dirki svetovnega prvenstva. V češkem Loketu bosta v razredu MXGP ob svetovnem prvaku Timu Gajserju nastopala še brata Peter in Jernej Irt, v finalu evropske konkurence EMX 65 pa Jaka Peklaj.

Maribor preko Zrinjskega na prag lige prvakov

Nogometaši Maribora so danes v Ljudskem vrtu v povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov igrali neodločeno z Zrinjskim iz Mostarja 1:1 (1:1) in se s skupnim izidom 3:2 prebili v tretji predkrog.

Primož Roglič do prve slovenske etapne zmage na dirki po Franciji

Primož Roglič je na kolesarski dirki po Franciji zmagal v 17. etapi in osvojil prvo slovensko etapno zmago na Tour de Franceu.

Luka Dončić: Reprezentanca je nov, pomemben korak v moji karieri

Osemnajstletni Luka Dončić je dosegel nov mejnik v svoji kratki, a bogati karieri. Kot novopečeni slovenski članski reprezentant z nestrpnostjo pričakuje prve prijateljske tekme in nato evropsko prvenstvo, na katerem bo eden glavnih zvezdnikov. "Celo poletje že razmišljam o reprezentanci," je priznal Dončić.

Policija aretirala predsednika španske nogometne zveze Villarja

Španska policija je v široko zastavljeni protikorupcijski raciji med drugimi aretirala dolgoletnega predsednika španske nogometne zveze Angela Mario Villarja ter njegovega sina Gorko.

Barcelonini rekordni prihodki pri 708 milijonih evrov

Finančno poslovanje katalonskega nogometnega velikana Barcelone v sezoni 2016/17 je bilo dobro, pri klubu so sinoči predstavili številke, ki razkrivajo za klub rekordno visoke prihodke s 708 milijoni evrov.

Blaž Kavčič zmagovalec v Manitobi

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je osvojil svoj 15. naslov na turnirjih serije challenger ATP v karieri. Kavčič je na turnirju v kanadskem Winnipegu z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v finalu po treh nizih s 7:5, 3:6 in 7:5 ugnal domačina Petra Polanskyja.

Blaž Kavčič prvi nosilec Slovenia Opna v Portorožu

Še trije tedni so ostali do začetka največjega teniškega turnirja v Sloveniji, challengerja z nagradnim skladom 42.500 evrov Zavarovalnica Sava Slovenia Open 2017 v Portorožu. Prvi nosilec turnirja bo najvišjeuvrščeni Slovenec na lestvici ATP Blaž Kavčič, ki je na slovenski obali slavil leta 2014.

Hamilton slavil v Silverstonu, smola Vettla

Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec domače dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Silverstonu. Na drugem mestu je preizkušnjo za VN Velike Britanije končal drugi voznik Mercedesa Finec Valtteri Bottas, tretji pa je bil njegov rojak, drugi Ferrarijev dirkač Finec Kimi Räikkönen.

Grosjean razočaran zaradi dvojnih meril v formuli 1

Pred današnjo dirko formule 1 v Silverstonu, ki jo bo s prvega startnega mesta začel domači adut Lewis Hamilton, bo v startni vrsti vsaj en zelo razočaran dirkač. Francoz Romain Grosjean namreč meni, da so sodniki Hamiltonu zaradi slavnega imena pogledali skozi prste in ga niso kaznovali zaradi kršenja pravil.